6 grudnia zapraszamy na pokaz filmów z Queer Lisboa Film Festival w ramach MFFK ŻUBROFFKA

godz. 14.30 , Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, sala 108a, wstęp wolny

Queer Lisboa Film Festival obchodzi w tym roku swoje 16-lecie. Istnieje od 1997 roku i jest najdłużej działającym oraz jednym z największych festiwali w stolicy Portugalii. Poświęcony kinu queer, prezentuje najnowsze filmy z całego świata, organizuje retrospektywy dedykowane konkretnym tematom, krajom i filmowcom. Jest również bardzo ważną platformą prezentującą portugalskie filmy queer w środowisku międzynarodowym. Przygotowany na festiwal Żubroffka eklektyczny program składa się z najnowszych szortów, reprezentujących różne generacje filmowców oraz różne sposoby narracji i podejścia do tematyki queer.
W programie pokazu:

O Que Arde Cura/As the Flames Rose, reż. Joao Rui Guerra da Mata, Portugal 2012, 26’
O Inferno, reż. Carlos Conceiçao, Portugal 2011, 21’
Julian, reż. António da Silva, United Kingdom, Portugal 2011, 9’
Manha de Santo António, Joao Pedro Rodrigues, Portugal 2012, 25’

Pokaz tylko dla widzów dorosłych.

Gość: Ana David – dyrektor Queer Lisboa Film Festival

Spotkanie z gościem poprowadzi Małgorzata Skowrońska – socjolog, wiceprezes Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku (rozmowa w języku angielskim, tłumaczona na język polski).

Pokaz organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, którego organizatorem jest BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”.