Zapraszamy na konferencję Jak uczyć o wielokulturowości?

Gimnazjum im ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszają nauczycieli i edukatorów z województwa podlaskiego na konferencję  metodyczną "Jak uczyć o wielokulturowości?", która odbędzie się w dniu 17 czerwca w Wasilkowie.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy również uczniów, którzy po pierwszej części poświęconej podsumowaniu projektu "Podlaska multikoalicja" zaproszeni zostaną do gry miejskiej p.t. "Zagadka wielokulturowego Wasilkowa: Questing w Wasilkowie łosiem pieczętowany, czyli powrót do przeszłości zgrabnymi wersami pisany". Prosimy o zgłaszanie dwuosobowych zespołów.

Spotkanie składać będzie się z dwóch części.
Program:
10.00 podsumowanie projektu "Podlaska multikoalicja" (reportaż filmowy, wystawa zdjęć, refleksje uczestników)
11.00 przerwa kawowa
11.30 konferencja "Jak uczyć o wielokulturowości?"

• Prezentacja oferty edukacyjnej Muzeum Historii Żydów Polskich i austriackiej Centropy - Anna Janina Kloza
  • Oferta edukacyjna Pracowni Filmu, Dźwięku, Fotografii w Michałowie - Tomasz Wiśniewski
  • Prezentacja projektów edukacyjnych i publikacji Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku - Katarzyna Niziołek
  • Metoda projektu w edukacji o wielokulturowości - Mariusz Sokołowski
  • Dla uczniów w tym czasie zorganizowana zostanie gra miejska (w zespołach dwu- lub trzyosobowych)

12.30 - obiad
13.00 - Szanse dla "podlaskiej multikoalicji": prezentacja dobrych praktyk przez uczestników spotkania, dyskusja na temat szans i zagrożeń dla edukacji o wielokulturowości
13. 30 - Zakończenie konferencji oraz gry miejskiej

Organizator konferencji gwarantuje poczęstunek, zaświadczenie wystawione przez Muzeum Historii Żydów Polskich oraz publikacje metodyczne. Formularz zgłoszenia należy przesyłać do piątku 14 czerwca 2013 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem do Gimnazjum w Wasilkowie na numer 85 71-85-291.

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa