Warsztaty edukacyjne "Byliśmy tu" dla grup zorganizowanych

Do 31 października można oglądać zorganizowaną przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku wystawę „Byliśmy tu”, poświęconą historii białostockiej społeczności żydowskiej i powstaniu w białostockim getcie, którego 70. rocznicę obchodziliśmy 16 sierpnia. Wystawie „Byliśmy tu” towarzyszy oferta edukacyjna, przygotowana przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, skierowana do młodych odbiorców, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku i województwa podlaskiego. Składa się na nią pięć warsztatów dotyczących historii i kultury żydowskiej, których autorskie scenariusze przygotowali: Anna J. Kloza, Katarzyna Niziołek i Mariusz Sokołowski.

tn 28.  Pocztówka Białystok - Synagogatn fot. 3 pl. 3tn fot. 7 pl. 3

Fotografie ze zbiorów Muzeum Historycznego, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Tematy warsztatów:
Historia zapisana w przedmiotach,
Elementy kultury żydowskiej,
Życie codzienne w białostockim getcie,
Bohaterki białostockiego getta,
Postawy wobec Holokaustu.

Warsztaty realizowane są w październiku i listopadzie.

Każdy z warsztatów trwa ok. 90 min.

Warsztaty odbywają się w Muzeum Historycznym przy ul. Warszawskiej lub w szkole.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba grup warsztatowych jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:
Katarzyna Niziołek

Warsztaty są realizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

indeksLogo500