Chłodno. Wydarzenie performatywne

chl

Instytut Socjologii UwB i Fundacja UwB zapraszają do udziału w wydarzeniu performatywnym „Chłodno”.

9 czerwca, godz. 18.00, Zmiana Klimatu (przy Warszawskiej 6). Wstęp wolny.

Performans powstaje w ramach warsztatów artystyczno-badawczych „Etnografia performatywna”, realizowanych w Pracowni Sztuki Społecznej.

Ciepło czy zimno?
Wywiad czy rozmowa?
Fejsbuk czy spotkanie?
Razem czy osobno?
Pasja czy bierność?
Zysk czy strata?
Wrażliwy czy obojętny?

Performans przygotowują studenci: Krystyna Biryło, Beata Bryczkowska, Joanna Cimoch, Ewa Domoracka, Rafał Gawędzki, Karol Gudel, Izabela Hryniewicka, Katarzyna Jaworowska, Monika Jurgielewicz, Bartosz Kolenda, Anna Kowalewska, Paula Lewczuk, Katarzyna Łodko, Magdalena Łupińska, Joanna Matys, Wioleta Naumowicz, Ewelina Prokop, Urszula Sadowska, Sara Stawecka, Jakub Szewczul, Agnieszka Todorczuk, Renata Tuszyńska, Joanna Wąsik, Joanna Wojska i Karolina Zielińska, pod kierunkiem Katarzyny Niziołek i Michała Stankiewicza.

Dotknij.
Odpowiedz.
Pogadaj.
Zajrzyj.
Pomyśl.
Posłuchaj.
Kliknij.

* * *

PRACOWNIA SZTUKI SPOŁECZNEJ jest nieformalnym, otwartym i interdyscyplinarnym przedsięwzięciem o charakterze badawczym, edukacyjnym, kulturalnym i społecznym. Poprzez sztukę społeczną rozumiemy aktywność społeczno-obywatelską, w ramach której zarówno artyści, jak i nie-artyści (badacze społeczni, animatorzy kultury, aktywiści, edukatorzy, liderzy lokalni), posługują się sztuką w celu rozpoznawania potrzeb i problemów społecznych oraz powodowania zmiany społecznej.

Michał Stankiewicz – reżyser teatralny i dramatopisarz. Autor sztuk: HHH, Łaskotanie, Kto nie klaszcze nie ma ręki, Śmierć Wrogom Ojczyzny; wideo: REV, Gada Podlasie; oraz zdarzeń parateatralnych: Import/Export, Metoda Ustawień Narodowych, Michael And His Songs.

Katarzyna Niziołek – inicjatorka Pracowni Sztuki Społecznej, wykładowca w Instytucje Socjologii UwB, prezes Fundacji UwB, angażuje się w działalność społeczną w obszarze animacji kultury, edukacji nieformalnej oraz popularyzacji lokalnej historii i dziedzictwa kulturowego.

www.fundacja.uwb.edu.pl
www.soc.uwb.edu.pl

* * *

Warsztaty zrealizowane zostały dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Logo WP - pola ochronne c9