Kino letnie sztuka/globalizacja: "Enjoy Poverty"

17 lipca o 18.30 zapraszamy do Galerii Arsenał na pokaz filmu "Enjoy Poverty" Renzo Martensa. Wstęp wolny.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=yREqd8QYtsQ.

Martens, podróżując przez dwa lata po Demokratycznej Republice Konga, konstruuje tezę o biedzie jako produkcie, który może zostać wykorzystany przez rdzennych mieszkańców Konga. Pojawia się tutaj między innymi ciekawy wątek wykluczenia, jako formy kapitału kulturowego. Film był pokazywany na  ponad 40 festiwalach filmowych i w przestrzeniach galeryjnych na całym świecie.

Po filmie zapraszamy na dyskusję, moderowaną przez Andrzeja Bajguza.

plakat enjoy poverty final 2

Pokaz jest kolejnym wydarzeniem związanym z projektem sztuka/globalizacja, realizowanym przez Fundację Słowa i Rzeczy w partnerstwie z Galerią Arsenał oraz Fundacją Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) Universitas Bialostocensis.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.