Metoda Ustawień Narodowych na XXX Dniach Sztuki Współczesnej w Białymstoku

Socjologowie opisują strukturę społeczną jako układ powiązań między pozycjami społecznymi, miejscami jakie zajmujemy w przestrzeni społecznej, a nie między poszczególnymi jednostkami. Jeśli tak spojrzymy na świat społeczny, wyobraźnia nieodzownie podsunie mam pomysł, by zająć miejsce kogoś innego.

Metoda Ustawień Narodowych - w reżyserii Michała Stankiewicza - to performatywna gra, która przenosi uczestników do 1946 roku, kiedy dowodzony przez Romualda Rajsa „Burego” oddział Narodowego Zjednoczenia Wojskowego dokonuje pacyfikacji białoruskich wsi na Podlasiu. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw słuchawkowy, przez który komunikuje się z nimi Prowadzący (Dobromir Dymecki). Scenariusz gry jest jednak zaledwie szkicem. Instrukcje Prowadzącego mieszają się tu z wiedzą, doświadczeniem i wyobraźnią uczestników, a abstrakcyjny układ pozycji przeistacza się w gęstą sieć osobistych relacji, intencji i wyborów.

5 czerwca, godz. 17.00  ||  19.00  ||  21.00
Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, sala kameralna

tn MO-20141121-11 6tn MO-20141121-11 13tn MO-20141121-11 19

/fot. Marcin Onufryjuk/

Wejście na spektakl tylko poprzez wcześniejszą rezerwację bezpłatnych wejściówek.
Rezerwacja pod numerem: 735 001 596 (od 15 maja). Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl wyłącznie dla uczestników dorosłych.

W grze możesz wziąć udział jako Użytkownik lub Obserwator Sytuacji.
Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z instrukcją.

INSTRUKCJA: metodaustawiennarodowych.pl/instrukcja
STRONA: metodaustawiennarodowych.pl
FACEBOOK: facebook.com/metoda.ustawien.narodowych

Scenariusz, reżyseria – Michał Stankiewicz
II reżyser – Piotr Sułkowski
Narracja – Dobromir Dymecki
Scenografia, aranżacja – Karolina Maksimowicz
Wideo – Paweł Szarzyński
Muzyka – Kajetan Łukomski
Audio – Łukasz Zygarlicki
Projekcje – Bartosz Jankowski, Jakub Grzeszczuk, Damian Polkowski
Światła – Mateusz Tymura, Adam Frankiewicz
Dokumentacja – Bartosz Tryzna, Michał Stankiewicz
Scenariusz – Karol Dworakowski, Piotr Sułkowski
Produkcja – Katarzyna Niziołek
Asystentki producenta – Izabela Adamska, Karolina Frąckiewicz, Aleksandra Lulewicz
Wolontariusze – Aneta Baranowska, Magdalena Łysik, Paweł Rysiejko, Mateusz Żukowski

Projekt jest realizowany w ramach Pracowni Sztuki Społecznej przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

pracownia sztuki spolecznej 1dsw2Logo WP - pola ochronne c9