Zaproszenie do współtworzenia spektaklu

MODLITWA. TEATR POWSZECHNY

Nie tylko my myślimy językiem, ale i język myśli nami.
Swietłana Aleksijewicz

Pracownia Sztuki Społecznej zaprasza do współtworzenia spektaklu inspirowanego "Czarnobylską modlitwą" Swietłany Aleksijewicz. Zaproszenie kierujemy do osób, które chcą wystąpić na scenie i podzielić się swoim doświadczeniem lektury. Umiejętności sceniczne nie są wymagane.

W spektaklu interesuje nas ciało, które spotyka tekst. Co się dzieje, gdy zaczynasz mówić czyimiś słowami? Co to znaczy, gdy zapamiętujesz? Co to znaczy, gdy zapominasz?

pracownia sztuki spolecznej 1

Czas i miejsce:
4-10 lipca /// Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury & Centrum im. Ludwika Zamenhofa

Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza on-line:

Termin nadsyłania zgłoszeń: 18 czerwca

Więcej na temat projektu - tutaj.

Autorzy:
Katarzyna Niziołek / socjolog
Michał Stankiewicz / reżyser

Projekt „Modlitwa. Teatr powszechny” realizowany jest przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku Universitas Bialostocensis dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu „Kultura dostępna”) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

mkidn 01 cmykStruktura360 KulturaDostepna lifting LOGO kolorLogo WP pola ochronne c9

Partnerzy:
Uniwersytet w Białymstoku / Uniwersyteckie Centrum Kultury