Historia, pamięć, tolerancja - warsztaty w Centrum im. Ludwika Zamenhofa

12 stycznia o godz. 18.00 wraz z Centrum im. Ludwika Zamenhofa zapraszamy nauczycieli, edukatorów i inne zainteresowane osoby na spotkanie poświęcone nauczaniu o wielokulturowości i lokalnej historii.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie publikacja „Historia, pamięć, tolerancja. Nauczanie o wielokulturowości i lokalnej historii” pod redakcją Katarzyny Niziołek i Radosława Poczykowskiego, podsumowująca projekt „Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku”.

Prezentacji towarzyszyć będzie wystawa pt. „Wehikuł czasu”, ukazująca efekty jednego z warsztatów realizowanych przez autorów i opisanych w książce.

Katarzyna Niziołek i Radosław Poczykowski przeprowadzą ponadto krótkie warsztaty na temat dwóch innowacyjnych technik dydaktyczno-aktywizacyjnych, które wykorzystują w swoich działaniach: map pamięci i fotografii uczestniczącej.

Uczestnicy spotkania otrzymają pisemne potwierdzenia udziału oraz książki „Historia, pamięć, tolerancja”.