Publikacja: Zeszyty Naukowe SKNH, tom 2

Nakładem Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku ukazał się drugi tom „Zeszytów Naukowych Studenckiego Koła Naukowego Historyków Uniwersytetu w Białymstoku”. Publikacja adresowana jest do studentów, nauczycieli historii, a także do osób zainteresowanych szeroko pojętymi naukami historycznymi, numizmatyką i dziejami regionu.

Czytelnik znajdzie w niej następujące artykuły autorstwa studentów i absolwentów białostockiej historii:
  • Wiesław Wróbel: Klasztor brygidek w Grodnie - największa fundacja sakralna rodu Wiesiołowskich
  • Marta Sokół: Krzyże i nagrobki żeliwne produkowane w Białymstoku w 2. połowie XIX i na początku XX w. na wybranych przykładach wyrobów fabryki Antoniego Wieczorka
  • Bogusław Kosel: Burzyciele wszelkiego porządku. Wypadki rewolucyjne lat 1905-1907 w powiecie szczuczyńskim guberni łomżyńskiej
  • Krzysztof Kukliński: Próba oceny szans repolonizacji Mazurów w latach 1945-1949 na przykładzie powiatu ełckiego
  • Janusz Szmyt: "Gazeta Białostocka" wobec praskiej wiosny
  • Paweł Niziołek: Moneta w służbie propagandy?
  • Piotr Niziołek: Fałszerstwa monetarne na ziemiach polskich
  • Paweł Kalinowski: Oblicza biedy i bogactwa w społeczeństwie staropolskim - widziane oczami cudzoziemców
  • Izabela Kowalczyk: Polska stanisławowska w świetle relacji Giovanniego Giacomy Casanovy, kawalera de Seingalt (1765-1766)
  • Anna Jodzio: Przejawy pozaszkolnej aktywności społeczno-oświatowej polskich nauczycieli szkół powszechnych w województwie poleskim w latach 1921-1939
Publikacja jest dystrybuowana nieodpłatnie. Zainteresowanych prosimy o kontakt na mail Fundacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.