Żydowskie Kielce

19 lutego (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku na wernisaż wystawy „Żydowskie Kielce”. Wystawa dokumentuje historię obecności Żydów w Kielcach od roku 1842 do czasów współczesnych.

W czasie wernisażu dostępne będą bezpłatne egzemplarze książki-katalogu „Przewodnik po żydowskich Kielcach. Śladami cieni” Marka Maciągowskiego, broszury „Ludzie ludziom. Żydzi-Kielce-Pamięć”, płyty DVD z poematem symfonicznym „Listy z Placu Zgody” i spektaklem baletowym „Zdarzyło się w Jeruzalem”.

Na wystawę zapraszają: Prezydent Miasta Kielce, Centrum im. Ludwika Zamenhofa i Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku UNIVERSITAS BIALOSTOCENSIS.

Wystawa będzie czynna do 3 marca 2010.

Wstęp wolny.